Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Ομάδες K15 - Κ17 - Κ20 Κ20: ΒΕΡΟΙΑ – ΞΑΝΘΗ 1-0

Κ20: ΒΕΡΟΙΑ – ΞΑΝΘΗ 1-0

PDFΕκτύπωσηE-mail

b_280_280_16777215_0___images_stories1_016-dxeimonas_veroia-k20-17-om.jpgΣτις καθυστερήσεις πήρε το τρίποντο η Βέροια – Καλύτερη η Ξάνθη αλλά… δεν έβαζε γκολ

Στις καθυστερήσεις πήρε τη νίκη η ομάδα Κ20 της Βέρροιας με 1-0 επί της αντίστοιχης της Ξάνθης, στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο Παλατιτσίων, για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Αν και οι Βεροιώτες δεν ήταν καλύτεροι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη , με ένα γκολ που πέτυχε ο Φωτόπουλος στην εκπνοή του αγώνα, με σουτ έξω απο την περιοχή.

Η Ξάνθη, έχασε πέναλτι, είχε δύο δοκάρια, ένα σε κάθε ημίχρονο με τους Μελισσόπουλο και Κώστα και άλλη μια πολύ καλή ευκαιρία για γκολ, αλλά η "Βασίλισσα" ήταν αυτή που πήρε το τρίποντο

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ιωάννης Γκαραγκάνης (Μηνούδης - Γιαμουζής) της ΕΠΣ Πιερίας.

ΒΕΡΟΙΑ: Μπλατσιώτης, Αϊρατζής, Ευθυμιάδης, Παντέλογλου (55' λ.τρ. Καραγιάννης), Κουμπαρόπουλος, Γκούγκλιος (50' λ.τρ. Στυλίδης), Νίκας, Φωτόπουλος, Βασάρας, Βατμανίδης (46' λ.τρ. Τσουλχαϊ), Ματελόπουλος.

ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Βαφειάδης, Σβάρνας, Χασάνογλου, Ψεμματάς, Παπαδόπουλος, Τσέλα (75’ Τζιβανόπουλος), Μελισσόπουλος, Κώστας, Καλαϊτζίδης (60’ Τσάπαρης), Σαμπανίδης.